Microsoft Teams nāk klajā ar jaunumiem
Pēdējo mēnešu laikā Microsoft un nu jau pieredzējušie mācībspēki ir strādājuši pie tā, lai uzlabotu sadarbību un komunikāciju Teams vidē. Šie pielāgojumi būs noderīgi ikvienam gan attālinātajās mācībās, gan klātienes un tiešsaistes mācību apvienotajās programmās.
Lai gan skolēnu un skolotāju klātienes mijiedarbība un spēja vienam otru redzēt ir attālināto mācību lielākais klupšanas akmens, taču zemāk uzskaitītie jaunumi sniedzas pāri tam. Šie jaunumi spēs optimizēt mijiedarbību un padarīt tiešsaistes sarunas dabiskākas.
Together Mode (kopības režīms) visus sarunas dalībniekus izvieto uz kopīga fona, piemēram, auditorijā, tādējādi radot vienotu sajūtu, it kā visi dalībnieki atrastos vienā telpā.
Dynamic View (dinamiskais skats) ar mākslīgā intelekta palīdzību optimizē virtuālo klases telpu un piešķir prioritāti kopīgotajam saturam un video materiāliem, kas skatu padara plūstošāku, elastīgāku un inteliģentāku. Tāpat skolēniem ir iespēja pielāgot skatu atbilstoši viņu vajadzībām.
Microsoft Whiteboard (baltā tāfele) ir jau esošs rīks Teams vidē, taču arī tas ir papildināts. Funkcijās ietilpst līmlapiņas, pildspalva un tinte, kā arī drag-and-drop iespēja.
Chat Bubbles (tērzēšanas burbuļi) ir funkcija, kas palīdzēs fokusēt skolēnu uzmanību. Iepriekš, lai redzētu tērzēšanas saraksti, bija jāatver atsevišķs tērzēšanas logs, bet šī jaunā funkcionalitāte ļauj redzēt ziņojumus ekrāna apakšā.
Live Reactions (tiešsaistes reakcijas) ļauj aktīvāk iesaistīties sarunā. Ikviens sarunas dalībnieks var izvēlēties emocijzīmi un dalīties ar to ar pārējiem klases biedriem un skolotājiem, tādējādi nodrošinot tūlītēju atgriezenisko saiti.
Reflect Messaging (atspoguļojošie ziņojumi) ir vēl viens veids, kā pedagogiem sasniegt savus skolēnus, izveidojot emocionālo un sociālo saikni. Tā ir iespēja izveidot jautājumus un aptaujas, precizējot sociālās nianses.
Speaker Attribution papildina jau iepriekš radīto Teams iespēju transkribēt runāto tekstu, taču šoreiz tas ir papildināts ar iespēju runātajiem tekstiem blakus norādīt cilvēku, kurš to ir teicis. Pēc mācību stundas beigām, skolēnam ir iespējas lejupielādēt pilno sarunas transkriptu.
1000 dalībnieki ir skaits, kas turpmāk varēs piedalīties vienā un tajā pašā sanāksmē ar iespēju mijiedarboties audio, video un rakstiskā formātā.
Uz doto brīdi ir grūti prognozēt, ko mums nesīs nākamais mācību gads, taču viens ir skaidrs – arī turpmāk daļa skolotāju mācību procesā izmantos tehnoloģijas, kas palīdz organizēt un vadīt mācību stundas. Un šie Microsoft Teams papildinājumi palīdzēs mācību procesu padarīt vēl interaktīvāku un organiskāku.